تبلیغات
فناوری اطلاعات-سیاست-ورزش - مطالب دی 1395

کسی که دارای عزمی راسخ است جهان را مطابق میل خویش عوض میکند

جاده هایی که انرژی تولید می کنند

نویسنده :عرفان
تاریخ:پنجشنبه 30 دی 1395-03:24 ب.ظ
اخبارعلمی,خبرهای علمی,جاده

در طول هفته گذشته اخباری درباره افتتاح دو جاده الکتریکی که انرژی خود را از نور خورشید به دست می آورند منتشر شد و این جاده ها قرار است تا به زودی در کشورهای روسیه و آمریکا شروع به فعالیت کنند.

جاده های الکتریکی را می توان به نوعی از سوژه های داستان های علمی و تخیلی دانست اما با این حال به زودی می توان در ایالات متحده آمریکا شاهد این جاده بود. در هفته جاری مقامات ایالت میسوری در آمریکا اعلام کردند که قصد دارند تا بخشی از اتوبان مسیر 66 را با کاشی های جاده ای تولید کننده انرژی خورشیدی بپوشانند.

 

به این ترتیب در صورتی که جاده هایی از این دست در سراسر جهان بتوانند جایگاه مستحکمی را پیدا کنند، می توان انتظار داشت که خودروهای الکتریکی نیز بتوانند با راحتی خیال بیشتری به حرکت بپردازند

البته این امر تنها به کشور آمریکا محدود نخواهد بود و در سایر کشورها نیز شاهد تلاش هایی در زمینه دستیابی به چنین جاده هایی هستیم. برای نمونه و در ادامه اخبار مربوط به جاده های آینده نیز باید گفت که روسیه هم اکنون مشغول به ساخت مسیرهایپرلوپ (hyperloop) ویژه ای است که طول آن برابر با 44 مایل (70 کیلومتر) است. البته این مسافت تنها فاز ابتدای این طرح محسوب می شود و روسیه قصد دارد تا در آینده، این جاده را تا چین نیز ادامه دهد.

به این ترتیب در صورتی که جاده هایی از این دست در سراسر جهان بتوانند جایگاه مستحکمی را پیدا کنند، می توان انتظار داشت که خودروهای الکتریکی نیز بتوانند با راحتی خیال بیشتری به حرکت بپردازند زیرا این خودروها دیگر برای شارژ شدن نیاز به توقف بلند مدت نخواهند داشت. با این حال امکان انتقال انرژی از جاده به خودرو نیز هنوز به عنوان یک چالش مهم در پیش روی دانشمندان قرار خواهد داشت که شاید رفع آن نیازمند تغییراتی بسیار مهم و بزرگ در طراحی خودروهای الکتریکی باشد.

 
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

قلمی که جوهر آن تغییر رنگ می دهد

نویسنده :عرفان
تاریخ:پنجشنبه 30 دی 1395-03:23 ب.ظ
 اخبارعلمی ,خبرهای علمی ,قلمی

.یک استارت آپ آمریکایی قلمی ساخته که هنگام استفاده رنگ جوهر آن تغییر می کند. این قلم با الهام از ویژگی تغییر رنگ پوست آفتاب پرست ساخته شده است.

 این قلم که کاملیون پن نام دارد دوسال قبل معرفی شد. کاملیون پن که برای فعالیت های هنری به کار می رود، هنگام استفاده رنگ آن تغییر می کند.

 

به عنوان مثال یک قلم کاملیون با جوهر سبز هنگام استفاده رنگ آن از سبز روشن به تیره تغییر می کند. اکنون شرکت تولید کننده آن قلمی تولید کرده که رنگ آن به طور کامل تغییر می کند.

 

در قلم کاملیون تونرهای بی رنگ با جوهر پایه الکل ترکیب می شوند  همزمان با استفاده از قلم از نوک آن جوهر ترکیبی با رنگی ملایم خارج می شود. پس از مدتی استفاده به تدریج جوهر خالص که با الکل ترکیب نشده از نوک قلم خارج می شود. به این ترتیب رنگ آن تیره تر می شود.

 

اما قلم های جدید که رنگ آن کاملا تغییر می کند حاوی دو مخزن رنگی متفاوت است. هنگام استفاده رنگ یکی از جوهر ها به نوک قلم می رسد و با رنگ جوهر دیگر که از قبل در آنجا جمع شده ترکیب می شود. در نتیجه هنگام استفاده رنگ آن تغییر می کند.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 


 • تعداد صفحات :28
 • 1  
 • 2  
 • 3  
 • 4  
 • 5  
 • 6  
 • 7  
 • ...  


Admin Logo
themebox Logo